Archiwum maj 2010


Kierunki myślenia
Autor: ksiazeczka
Tagi: radosc   sukces   myślenie   nlp   pozytwne   ksiazeczka   madrosci  
27 maja 2010, 23:49

Napisze teraz o kilku ważnych rzeczach o ,których nie wszyscy wiedzą. Dlaczego tego nie wiemy? Dlaczego o tym nie myślimy? Bo tak mało o tym się mówi. Więc jak przeczytacie to, to opowiedzcie wszystkim.

Zaczne takim wstępem troche wyjaśniającym. Ludzki mózg posiada dwie półkule naukowcy udowodnili(co wcale nie jest nowością) ,że to dwa oddzielnne oragany mocno współpracujące ze sobą. Lewa jest odpowiedzialna za logiczne myślenie, podejmowanie decyzji, to ona myśli gdy rozwiązujemy np: zadanie matematyczne. Oraz prawa półkula odpowiedzialna za uczucia, wyobraźnie ona myśli gdy coś tworzymy, malujemy.

W mózgu wyróżniamy także świadomość i podświadomość. Świadomość to ,to na czym się obecnie skupiamy, a podświadomość wyłapuje wszystko nawet jeśli w sąsiednim pokoju słychać telewizor a wy skupiacie się na czytaniu. To i tak wasza podświadomość włapuje głos telewizora ,który może mieć na nią wpływ(np: reklama coli. Jutro pójdziecie do sklepu i to kupicie ,bo wasza podświadomość usłyszała ,że nowa cola jest dobra). Kupujemy świadomie ,ale gdy w sklepie zdajemy się na instynkt ,intuicje to działa nasza podświadomość.

Możesz pewnie teraz bez problemu wymienić rzeczy ,które pragniesz świadomie. Ale czy potrafisz powiedzieć czego pragniesz podświadomie? Na to czego proganiesz podświadomie ,ma wpływ cały wasz bagaż doświadczeń życiowych. Podświadomość nie może nam tego powiedzieć niestety wprost np: chce mieć rodzine, chce rozrywki, chce sportu. To bradzo ważne czego chce podświadomość. Ale jak nas o tym informuje?? Otórz poprzez nastroje. Nastroje mówią nam czy robimy coś zgodnie z samym sobą czy działamy wbrew. Powinniśmy się nimi kierować cały czas. Tak nie wielu ludzi sobie zdaje z tego faktu sprawe. Każdy z naś nosi w sobie inną mape świata ,każdy ma inne zdanie na ten sam temat. Różne definicje tych samych rzeczy. Czasem pozytywne czasem negatywne. To ta mapa naszych doświadczeń życiowych mówi nam jak mamy ragować na jakie rzeczy. Co uważamy za zło i co za dobro. Jest nam to wpajane od dzieciństwa(np: w kościele , telewizji ,radiu ,szkole.)co jest dobre co złe. Od razu wiemy ,że nie lubimy szkoły ,ale lubimy imprezki ,to wszystko to tylko doświadczenia z przeszłości. My jesteśmy tego wynikiem ,każdy z nas troche innym.

Przedwszystkim przez nastroje podświadomość informuje świadomość czy jesteśmy na dobrej drodze. Jeśli czujemy się źle to znak ,że coś nie tak. Robimy coś wbrew samemu sobie. Nie wolno się skupiać na tym co wprawia nas w złe samo poczucie tylko pójść w odwrotną strone. Skupić się na tym co przynosi nam radość. No ale to już temat na kolejny raz.

 

http://ksiazeczka.prv.pl

Wstęp kontynuacja
Autor: ksiazeczka
Tagi: radosc   sukces   myślenie   nlp   pozytwne   ksiazeczka   madrosci  
27 maja 2010, 17:04

Wielkokrotnie zastanawiałem się czego chce oraz z czego się ciesze ,że już mam. Właściwie nie chce tu wnikać za bardzo w moje życie osobiste. Ale Bardzo ciekawa wydaję się definicja spełnienia dla każdego inna. Znalazłem świetny sposób na to robiąc coś pożytecznego dla wszystkich i przy okazji dążyć do swojego celu. Włożyłem w ten cel wiele pracy
 mam nadzieję ,że się chciaż zwróci. Chciałbym przedstawić państwu mój produkt:
                                                              

http://www.ksiazeczka.prv.pl

 

Jest to według mnie wspaniała rzecz bo przedewszystkim pożyteczna. Wiele z nas cierpi na zły nastrój czy depresje. Zadziwiające jest to jak nie wiele trzeba ,żeby znowu na naszej twarzy zagościł szczery uśmiech i chęć do życia. Dzieje się tak dlatego ,że jak już wspominałem w poprzedniej notatce nasze obecne samo poczucie(np: czujemy zmęczenie lub pobudzenie, złość lub miłość) ulega ciągłej zmianie jednego dnia potrafimy cieszyć się z każdej drobnostki ,a następnego nie potrafi nas nic pocieszyć. Nasz humor ,nasza samo ocena jest bardzo elastyczna i chwiejna. Wszystko ma podłoże psychiczne ,a nie fizyczne. Książeczka mądrości jest na tyle pomocna ,że przedstawia nam zbiór technik na poprawe samopoczucia ,które jest tak ważne w naszym życiu codziennym.

 

Fakt ,że przyczyniam się do pomocy ludziom sprawia mi radość tym większą mam nadziej ,że w przyszłości rozwine oferte i trafie do ludzi ,którym pomogę.

W ramach wstępu
Autor: ksiazeczka
Tagi: radosc   sukces   myślenie   nlp   pozytwne   ksiazeczka   madrosci  
27 maja 2010, 14:34

Na wstęp

Od jakichś paru lat bardzo mnie zastanawia w życiu definicja radości. To znaczy co tak naprawdę w życiu sprawia ,że jesteśmy szczęśliwi. Oraz co trzeba zrobić ,żeby zawsze mieć uśmiech od ucha do ucha. Starałem poszerzać wiedze na ten temat o książki głównie czytałem i surfowałem po internecie.  Na przestrzeni paru lat ,zdałem sobie sprawe z kilku rzeczy.

 

1.Wszyscy ludzie którzy osiągneli duży sukces wiedzieli co chcą osiągnąć. Czyli przedewszystkim samo odnalezienie naszego celu w życiu to krok pierwszy. Sam cel nie jest taki prosty ,aby go ustalić polecam książki na temat NLP.

"Człowie prawdziwie szczęśliwy to ten ,który wstaje rano ,by cieszyć się życiem".


2.Uśmiech to krok drugi musimy go mieć zawsze. Nie chodzi mi tu o taki uśmiech "na siłe". Chodzi mi o taki uśmiech ,gdy go mamy to tak jakbyśmy mieli taką aure i gdzie kolwiek nie wejdziemy ,jaka kolwiek ciemność by nie była i tak potrafimy ją rozświetlić. To szczery uśmiech
 ,który potrafi zarazić wszystkich na około. Z tym uśmiechem możemy zdziałać naprawde cuda. Wydaje mi się ,że to najtrudniejsza część ,której sam jeszcze nie rozumiem. Czasem czujemy się jakoś tak źle i nie potrafimy na to wpłynąć w żaden sposób. Jest wiele rozwiązań na tą wewnętrzną blokade. Jest to trudna część bo czasem nie moc ,która nas ogarnia jest bardzo silna ale musimy sobie zdać sprawe ,że owa nie moc ma podłoże wyłącznie psychiczne. Wystarczy zmienić tor swoich myśli.

"Przeszukuje swoje myśli ,łapie te negatywne i zmieniam ich kierunek".


3.Ciągłe wyobrażanie upragnionego celu. Musicie naprawde w to uwierzyć bardzo rozlegle mówi o tym film "The Secret" ,który polecam. Codzinnie zamykać oczy i czuć ,że to już się stało.


"Kto wie może pewnego dnia otworzycie oczy a to wszystko czego pragniecie już będzie".


Posumowując wymieniłem rzeczy najważniejsze jeśli chodzi o moje wnioski na ten temat. Jest oczywiście masa innych także ważnych punktów o których będę pisać niebawem.